Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Єфанов О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Єфанов О. М. 
Динамічна дифракція X-променів у багатошарових структурах : монографія / О. М. Єфанов, В. П. Кладько, В. Ф. Мачулін, В. Б. Молодкін; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. - К. : Наук. думка, 2008. - 224 c. - (Проект "Наук. кн."). - Бібліогр.: с. 207-220. - укp.

Наведено результати структурного аналізу кристалічних речовин, проведеного за допомогою дифракції X-променів. Основну увагу приділено динамічній теорії дифракції в багатошаровых структурах. Описано найбільш важливі алгоритми розрахунку динамічної дифракції у випадку двох і більше сильних хвиль. Розглянуто застосування динамічної теорії для таких випадків: нерізкі межі між шарами, анізотропні спотворення структури, побудова карт оберненого простору. Проаналізовано поняття оберненего простору та його зв'язок з явищем дифракції. Розкрито проблеми визначення параметрів досліджуваної структури з експерименту.

Приведены результаты структурного анализа кристаллических веществ, проведенного при помощи дифракции X-лучей. Основное внимание уделено динамической теории дифракции в многослойных структурах. Описаны наиболее важные алгоритмы расчета динамической дифракции в случае двух и более сильных волн. Рассмотрены применения динамической теории для таких случаев: нерезкие границы между слоями, анизотропные искажения структуры, построение карт обратного простанства. Проанализированы понятие обратного пространства и его связь с явлением дифракции. Раскрыты проблемы определения параметров исследованной структуры из эксперимента.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА708050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кладько В. П. 
Прояв просторового упорядкування квантових острівців у багатошарових наноструктурах SiGe у рентгенівській дифракції / В. П. Кладько, В. Ф. Мачулін, О. М. Єфанов, В. О. Юхимчук, О. Й. Гудименко, П. П. Когутюк, А. В. Шалімов // Укр. фіз. журн. - 2005. - 50, № 9. - С. 976-980. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З аналізу розподілу інтенсивності дифузно розсіяних рентгенівських променів в оберненому просторі одержано інформацію про перехід від 2D- до 3D-структур у багатошарових зразках SiGe. Показано, що слабкоскорельовані квантові точки, що дають внесок у формування латеральних сателітів, мало впливають на формування когерентної сателітної структури. При цьому істотним залишається їх вплив на розподіл полів деформацій у шарах надгратки. Це проілюстровано застосуванням методу двовимірних карт розподілу інтенсивності навколо вузла оберненої гратки до періодичних Si/SiGe-надграток з різною товщиною шару германію (4 або 7 моношарів), а також до періодичних SiGe-точок, вбудованих у кремній.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Єфанов О. М. 
Динамічна дифракція Х-променів в багатошарових структурах : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О. М. Єфанов; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Проведено комплексні дослідження механізмів дифракції X-променів у багатошарових структурах. Розроблено метод розрахунку багатохвильової дифракції у планарних багатошарових структурах і показано його практичне застосування для інтерпретації експериментальних даних. Метод базується на розв'язку рівнянь Максвелла для плоских X-хвиль без спрощень і може бути застосованим для довільної геометрії дифракції (відбиття чи проходження) і довільного кутового діапазону. Наведено приклади застосування методу для аналізу експериментальних кривих дифракційного відбиття (КДВ), кривих дзеркального відбиття, ренінгерівського сканування та карт оберненого простору. Розв'язано дисперсійне рівняння для 2-х, 3-х, 4-х та N-хвильової дифракції з урахуванням ефекту поглинання та різних геометрій дифракції, побудовано дисперсійні поверхні для цих випадків. З'ясовано причини та шляхи уникнення проблем чисельних розрахунків у випадку багатохвильової дифракції. Проаналізовано вплив на КДВ градієнту складу на межі шарів. Показано, що найбільш адекватно криві відбиття для досліджених зразків описуються гіперболічним законом градієнта на межі шарів InGaAs/GaAs. Проведено аналіз КДВ з застосуванням методів автофітування. Запропоновано методику контролю структури шарів шляхом вимірювання азимутальних залежностей КДВ, що дозволяє визначити параметри анізотропної деформації кристалічної гратки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347321 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського